The Neighbourhood ; výjímečný osobní zážitek ale žádná show

14.04.2019

Americká kapela The Neigbourhood, hrající hlavně alternativní rock a indie - pop, se po dvou a půl letech vrátila do Prahy. Za tu dobu si u nás získala tisíce příznivců. Není divu, že tedy 6.února bylo Fórum Karlín zcela vyprodané.

Kapela působí na scéně 9 let. Do Prahy přijela představit své v pořadí 3. album s názvem Hard to Imagine. Koncert byl i díky velké propagaci naplněný.

Fórum Karlín se otevřelo již hodinu a půl před vystoupením 1. předskokana. Ale již hodinu před jeho otevřením se před fórem vytvořila velká tlačenice. Musím pochválit pořadatele, kteří byli zřejmě na akci podobného typu dobře připraveni, diváky pouštěli do haly po menších skupinách, takže příchod k pódiu se obešel bez větší agrese.

První předskokan, americký umělec, Yeek nás okouzlil svým alternativním stylem hudby. Smíchal dohromady tóny R´n´B, indie-rocku a popu. Diváky jistě svou osobitostí zaujal.

Yeek ale jen vyšlapal cestu druhé kapele Health. Ta se představila tvrdým experimentálním rockem. Do fóra přinesla tedy úplně jinou atmosféru než předešlý umělec. Byli jsme svědkem interaktivního a hlubokého prožitku všech tří členů kapely.

Po krátké pauze přišel zlatý hřeb večera. Kapela si nepřipravila žádnou vizuální show. Za kapelou viselo pouze černé plátno s nápisem The Neighbourhood a ze stropu viselo lano s mikrofonem, na němž se zpěvák mohl houpat.

Show The Neighbourhood byla tak hlavně o hudbě. Myslím, že fanoušek kapely si show určitě musel užít. Hlavní osobnosti kapely jako zpěvák Jesse Rutherford nebo kytarista Zachary Abels předvedli svou unikátní a melancholickou hudbu, tak jak ji sluší. Člověk se tak mohl zaposlouchat do potemnělých tónů nového alba, ale i starších hitů jako Sweather Weather, Daddy Issues nebo Afraid.

Zvukaři ale bohužel neodvedli úplně tu nejlepší práci, drumy občas přehlušovaly všechny nástroje včetně zpěvu hlavního frotmana, kterému pak nebylo úplně rozumět. Zvuk hrál pak tu největší roli pro celé publikum. Zdálo se mi, že většina lidí je zde především ze zvědavosti, show si neužili, zřejmě o kapele slyšeli pouze z nějaké reklamy na sociálních sítí. Neighbourhood nenabídli žádnou show, jen svou opravdovost, a tak byla část zvědavých diváků velmi zklamaná. Já ale jako věrný fanoušek jsem ráda, že jsem koncert navštívila a viděla svou oblíbenou kapelu na živo.