Majáles

09.05.2019

Majáles znovu započal festivalovou sezónu, k vidění byl Kryštof i Cristovao

Pražský Majáles se už stal pro mladou generací symbolem výjimečného začátku prvomájových oslav. Letošní, již 15. ročník tohoto obřího festivalu navštívilo něco málo přes 25 tisíc lidí, na něž čekal skvělý hudební zážitek.

Návštěvníci mohli do pražských Letňan dorazit buď tradičním slavnostním průvodem nebo posílenou dopravou. Festival se pak blýsknul hned třemi stagemi, z nich každá nabízela odlišný hudební zážitek, či bohatým programem i mimo pódia.

Majálesu se zúčastnilo mnoho začínajících i hvězdných interpretů. Vynikl např. Ben Cristovao, který svým tanečním a temperamentním vystoupení nalákal diváky, na svůj zářiový megakoncert v O2 aréně. Podobně strhující výkon předvedl i Marek Ztracený, jehož koncert nás čekápříští rok v únoru. Kapela Jelen zas návštěvníky nabila pozitivní energií.

Diváci si ale mohli poslechnout i jiné žánry. Klasické "rockovky" předvedli UDG, Horkýže slže či Rybičky 48. Mezi hip-hopové "majstr štiky" se pak zařadil Paulie Garand. "Zaznělo hodně známých písniček jako La familía. Píseň Past pak zazpíval i s Benem Cristovaem. Na závěr přidal klasiku Pavučinu lží. I když jsem znala jen pár písniček, tak jsem si koncert užila. Paulie pořád hecoval lidi, ať tleskají a tak." popsala Garandovo vystoupení jedna z divaček.

Vrcholem večera se pak stalo vystoupení kapely Kryštof, která se na festivaly vrací po mnohaleté odmlce. Svou cestu zahájila právě v Praze. Jejich vystoupení diváci vřele ocenili. Zaslechnout mohli staré hity jak Rubikon či Obchodník s deštěm, ale i úplné novinky jako Šňůry nebo Na viděnou. Na závěr koncertu přidali Kryštofové ještě čtyři písničky, kterými všechno obecenstvo dojmuli i roztančili. Diváci tedy odcházeli domů plni emocí a není pochyb, že se příští rok na festival znovu vrátí.

Kateřina Dubová, 3.C